استانداردمکانیک

ASME B30 , مجموعه استانداردهای جرثقیل و بالابر

آشنایی با مهمترین استانداردهای بین الملی جرثقیل و بالابر : مجموعه استاندارد های ASME B30  + دانلود آیتم های استاندارد

ASME B30 چیست ؟ B30 کمیته ای تخصصی از انستیتو ASME می باشد که وظیفه تنظیم استاندارد در زمینه ساخت ، نصب ، بازرسی ، تست و تعمیر و نگهداری جرثقیل ، بالابر ، و هرنوع تجهیزات لیفتینگ و جابجایی بار را بر عهده دارد.

اگر در شغلی کار می کنید که از جرثقیل ، بالابر ، درریک (Drrick) یا کابل برای بلند کردن و جابجایی مواد استفاده می کند ، به احتمال زیاد قوانین و مقررات کار شما از استاندارد ایمنی ASME B30 سرچشمه گرفته است .

امروزه ASME B30 به عنوان مجموعه ای از استانداردهای ملی آمریکا با 30 جلد منحصر به فرد مرتبط با طراحی ، نصب ، بهره برداری ، بازرسی و نگهداری انواع مختلف تجهیزات مورد استفاده در فرایندهای ساختمانی وجود دارد.

رهنمودهای تعیین شده توسط کارشناسان کمیته B30 و کمیته های فرعی می تواند به کارفرمایان ، تولید کنندگان ، مصرف کنندگان نهایی و پیمانکاران کمک کند تا خود را از آسیب های کار حفظ و عملکرد ایمنی و تجهیزات بالابر و لیفتینگ را بهبود بخشند .

آشنایی و دانلود بخشهای مختلف استاندارد ASME B30

همانطور که گفتیم، این کمیته (ASME B30) شامل 30 زیر مجموعه در 30 جلد استاندارد است که از ASME B30.1 شروع و به ASME B30.30 ختم می گردد.

(البته لازم به ذکر است که در سالهای اخیر، استاندارد B30.15 منسوخ و با B30.5 ادغام گردیده است. یعنی درواقع اکنون این کمیته شامل 29 استاندارد می باشد)

در اینجا به صورت خلاصه با محتوای این بخشها آشنا خواهید شد و می توانید برای دانلود آخرین ویرایش هر استاندارد، بر روی لینک آن کلیک نمایید.

4.3/5 __(7 امتیاز)
مجموعه استانداردهاASME پکیج استانداردهای مدیریت کیفیت

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا