استاندارد
موضوعات داغ

استاندارد API

آشنایی و دانلود استاندارد API

فهرست محتوا

1- استاندارد API چیست ؟

انجمن نفت آمریکا (به انگلیسی: American petroleum institute) و به اختصار : API (مخفف شده) در سال 1919 میلادی،   در شهر کلمبیا در ایالات متحده تاسیس گردیده و از سال 1924 تبدیل به معتبرترین موسسه تنظیم و نشر استانداردهای نفت و گاز ، در سراسر جهان تبدیل شده است.

انجمن نفت آمریکا با ادعای همکاری با 650 شرکت در خصوص تولید، پالایش، توزیع و سایر بخشهای صنعت نفت به عنوان بزرگترین انجمن تجاری صنعت نفت و گاز آمریکا محسوب می گردد. (ویکی پدیا)

این انجمن در هر سال بالغ بر 300،000 اثر شامل کتابها، استانداردهای فنی، کتاب های الکترونیکی نرم افزارو کاتالوگ در زمینه های اكتشاف و تولید، اندازه گیری ، بازاریابی، انتقال، پالایش، ایمنی و آتشنشانی و … منتشر می کند.

 

 

2- كمیته های استاندارد API

کمیته های استاندارد شامل كمیته های پایین دستی و كمیته های بالا دستی بوده که  كمیته های بالا دستی شامل كمیته استانداردسازی مواد و تجهیزات میادین نفتی CSOEM و كمیته فرعی برای عملیاتهای تولید و حفاری DPOS می باشد.

از نظر انواع انتشارات، استانداردهای API به سه دسته SPEC و RP و STANDARD  تقسیم بندی می شوند.

3- تهیه استانداردهای API :

برای تهیه استانداردهای API می توانید به آدرس وبسایت اصلی این موسسه مراجعه کنید : (www.api.org

همچنین کاربران داخل ایران که با مشکلات تحریم و غیره روبرو هستند، میتوانند استانداردهای API مورد نیاز خود را از دانلود شاپ پارس اکتان تهیه کنند و یا برای خرید پکیجی، از پایین همین صفحه با ما در تماس باشید.

دانلود استاندارد API

دانلود آخرین ویرایشهای استاندارد API به همراه نسخه های قدیمی و ترجمه فارسی (در صورت موجود بودن ترجمه)

برای تهیه تک آیتم های استاندارد API از طریق جستجو در وبسایت اقدام نمایید. در صورتی که استانداردی را در وبسایت نیافتید، به فایل اکسل که در پایین همین صفحه درج شده مراجعه کنید و اگر در آرشیو موجود بود ، میتوانید از طریق فرم تماس با ما، آیتم مورد نظر خود را به ادمین های وبسایت سفارش دهید.

 

دانلود استاندارد API STD 12R1 _ استاندارد الزامات نصب، تعمیرات و نگهداری و بازرسی تانک و مخازن ذخیره در حال سرویس و بهره برداری

دانلود آخرین ویرایش استاندارد API RP 11S1 : پیشنهادت فنی گزارش تخلیه، پمپهای شناور برقی

دانلود استاندارد API 100-2 برای فرکینگ و شکست هیدرولیکی در حفاری نفت و گاز طبیعی_پارت دوم ANSI/API RECOMMENDED PRACTICE 100-2 : Managing Environmental Aspects Associated with Exploration and Production Operations Including Hydraulic Fracturing

دانلود استاندارد API 100-1 برای فرکینگ و شکست هیدرولیکی در حفاری نفت و گاز طبیعی ANSI/API RECOMMENDED PRACTICE 100-1 : Hydraulic Fracturing—Well Integrity and Fracture Containment

لیست همه استانداردهای API موجود در آرشیو پارس اکتان

دکمه بازگشت به بالا