استانداردمکانیکنفت و گاز

استاندارد API

آشنایی و دانلود استاندارد API

1- استاندارد API چیست ؟

انجمن نفت آمریکا (به انگلیسی: American petroleum institute) و به اختصار : API (مخفف شده) در سال 1919 میلادی،   در شهر کلمبیا در ایالات متحده تاسیس گردیده و از سال 1924 تبدیل به معتبرترین موسسه تنظیم و نشر استانداردهای نفت و گاز ، در سراسر جهان تبدیل شده است.

انجمن نفت آمریکا با ادعای همکاری با 650 شرکت در خصوص تولید، پالایش، توزیع و سایر بخشهای صنعت نفت به عنوان بزرگترین انجمن تجاری صنعت نفت و گاز آمریکا محسوب می گردد. (ویکی پدیا)

این انجمن در هر سال بالغ بر 300،000 اثر شامل کتابها، استانداردهای فنی، کتاب های الکترونیکی نرم افزارو کاتالوگ در زمینه های اکتشاف و تولید، اندازه گیری ، بازاریابی، انتقال، پالایش، ایمنی و آتشنشانی و … منتشر می کند.

 

 

2- کمیته های استاندارد API

کمیته های استاندارد شامل کمیته های پایین دستی و کمیته های بالا دستی بوده که  کمیته های بالا دستی شامل کمیته استانداردسازی مواد و تجهیزات میادین نفتی CSOEM و کمیته فرعی برای عملیاتهای تولید و حفاری DPOS می باشد.

از نظر انواع انتشارات، استانداردهای API به سه دسته SPEC و RP و STANDARD  تقسیم بندی می شوند.

3- تهیه استانداردهای API :

برای تهیه استانداردهای API می توانید به آدرس وبسایت اصلی این موسسه مراجعه کنید : (www.api.org

همچنین کاربران داخل ایران که با مشکلات تحریم و غیره روبرو هستند، میتوانند استانداردهای API مورد نیاز خود را از دانلود شاپ پارس اکتان تهیه کنند و یا برای خرید پکیجی، از پایین همین صفحه با ما در تماس باشید.

دانلود استاندارد API

دانلود آخرین ویرایشهای استاندارد API به همراه نسخه های قدیمی و ترجمه فارسی (در صورت موجود بودن ترجمه)

برای تهیه تک آیتم های استاندارد API از طریق جستجو در وبسایت اقدام نمایید. در صورتی که استانداردی را در وبسایت نیافتید، به فایل اکسل که در پایین همین صفحه درج شده مراجعه کنید و اگر در آرشیو موجود بود ، میتوانید از طریق فرم تماس با ما، آیتم مورد نظر خود را به ادمین های وبسایت سفارش دهید.

 

درخواست استاندارد و خرید پکیج API

در صورتی که استاندارد مورد نظر شما ، در وبسایت پارس اکتان بارگزاری نشده است، می توانید ابتدا موجودی آرشیو را بررسی و سپس از طریق فرم زیر، درخواست خود را مطرح سازید. 

همچنین اگر به تعداد زیادی از استانداردهای API نیاز دارید، با بررسی آرشیو زیر، لیست کاملی تهیه، و برای ما ارسال کنید تا قیمت پکیج مربوطه با تخفیفات ویژه، خدمت شما ارسال گردد. 

لیست همه استانداردهای API موجود در آرشیو پارس اکتان

    4.9/5 __(15 امتیاز)
    دکمه بازگشت به بالا