استانداردعمران

ACI , انجمن بتن آمریکا

آشنایی با موسسه ACI و دانلود استانداردهای انستیتو بتن آمریکا

ACI یا انجمن بتن آمریکا (به انگلیسی: American Concrete Institute) که به اختصار اِی‌سی‌آی تلفظ می گردد،  یکی از معتبرترین موسسات علمی برای نشر استاندارد و مدارک فنی و تحقیقات، در سطح بین المللی است.

مؤسسه بین‌المللی بتن آمریکا; ACI در سال 1904 در آمریکا تأسیس شد. انستیتو ACI با هدف آموزش دانش مهندسی، تحقیقات علمی، پژوهش و توسعه استانداردهای طراحی و اجرای سازه‌های بتنی، بتن مسلح، مواد و مصالح بتنی فعالیت می‌کند.
هم‌اکنون مؤسسه بین‌المللی بتن آمریکا (ACI) بیش از ۱۰۸ شاخه در سراسر دنیا دارد.

کمیته های فنی ACI

ACI دارای 500 کمیته علمی و پژوهشی است که هر کدام از این کمیته ها به بررسی و تدوین استاندارد در زمینه موضوعات مرتبط با بتن می پردازند برای مثال کمیته 212 به بررسی و پژوهش پیرامون افزودنی‌های بتن و کمیته 515 به بررسی و پژوهش پیرامون روشهای محافظت از بتن می پردازد.
انجمن ACI همچنین هر ماه اقدام به انتشار نشریه بین المللی بتن (Concrete International)، ژورنالهای مواد و مصالح، ژورنال سازه ای، مجموعه 5 جلدی مرجع (ACI manual of concrete practice) خبرنامه و ویژه نامه های مختلف می نماید.

درخواست خرید استانداردهای ACI

آرشیو پارس اکتان، شامل بروز ترین ویرایشهای استاندارد ACI می باشد. ولیکن با توجه به وسعت کاربرد و آیتمهای ACI ، ممکن است بسیاری از مدارک در وبسایت بارگزاری نشده باشند.
در صورتی که استاندارد مورد نظر خود را در آرشیو استانداردهای ACI پیدا نکردید، و یا به تعدادی بالاتر از 20 آیتم نیاز  دارید، می توانید درخواست خود را مبنی بر شماره استاندارد و سال ویرایش مورد نظر، برای ما ارسال کنید . برای ارسال درخواست، به لیست موجودی در فایل اکسل زیر توجه فرمایید.

    5/5 __(7 امتیاز)

    دیدگاهتان را بنویسید

    دکمه بازگشت به بالا