ابزاردقیقاستاندارد

استاندارد ISA چیست؟

آشنایی مختصر با استاندارد ISA و کاربردهای آن در صنایع

 

استاندارد ISA چیستفهرست :

  • آشنایی با موسسه ISA
  • کاربردهای استاندارد ISA
  • تهیه استاندارد و مدارک ISA

 

استاندارد ISA چیست: انجمن ابزاردقیق آمریکا، به انگلیسی: INSTRUMENT SOCIETY OF AMERICA ، به اختصار: ISA … یکی از مهمترین استاندارد های بین المللی ای است که در صنعت به عنوان مرجع در نظر گرفته می شود.

بیش از 4000 نفر با بیش از 140 کمیته، کمیته های فرعی، گروه های کاری و نیروهای کاری مشغول به همکاری با کمیته استانداردهای ISA هستند.

از سال 1949، ISA به عنوان منبع تخصصی برای سیستم های اتوماسیون و کنترل و ابزاردقیق شناخته شده است. که به آن استاندارد آی زا یا آی اس اِی می‌ گویند.

  • کاربردهای استاندارد ISA

این استاندارد مخصوص حوزه ابزاردقیق و اتوماسیون می باشد. برای نمونه در علائم و اختصارات P&ID از بندی از این استاندارد به نام ISA S 5.1 استفاده می نماییم.

همچنین در تهیه مدارک مهندسی از ISA S 1.20 استفاده فراوانی میشود. در هنگام سایز بندی کنترل ولو ها و اتصالات با بهره گیری از ISA 75.01 نحوه سایزینگ شیرها را می آموزیم.

  • تهیه استاندارد و مدارک ISA

برای تهیه و دانلود استانداردهای ISA ، مهمترین مرجع وبسایت اصلی این موسسه ، به آدرس https://www.isa.org می باشد.

همچنین در پارس اکتان، میتوانید آخرین ویرایشهای این استاندارد را دانلود و استفاده نمایید. در صورتی که آیتمی از استاندارد را در دانلود شاپ پارس اکتان نیافتید، از طریق راههای تماس ، با ما در ارتباط باشید تا پس از بررسی آرشیو، آیتم مورد نظر در اختیار شما قرار گیرد.

آرشیو پارس اکتان، شامل جامع ترین و برروز ترین ویرایشهای استانداردهای ISA و دیگر استانداردهای صنعت و ابزاردقیق، در دسترس شما قرار دارد.

 

5/5 __(5 امتیاز)
مجموعه استانداردهاASME پکیج استانداردهای مدیریت کیفیت

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا