استاندارد API 577 , جوشکاری و بازرسی جوش

دانلود استاندارد API 577 (پیشنهادات فنی API RP-577) برای فرآیندهای جوشکاری و بازرسی جوش و متالورژی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی

API RP-577 Welding Processes, Inspection, and Metallurgy

استاندارد API 577 بعنوان یكی از مراجع اصلی استانداردهای جوشکاری در صنایع به شمار میرود كه بعنوان مرجع بازرسی جوش در ساخت و تعمیر تجهیزات و لوله كشی پالایشگاه ها و پتروشیمی ها استفاده میشود.

یادگیری این استاندارد بعنوان راهنما برای شركت كنندگان در دوره های بازرسی مخازن تحت فشار در دوره بهره برداری (API 510) و بازرسی لوله كشی (API 570) الزامی است.

سرفصلهای مهم استاندارد API 577 :

بخش اول: دامنه

بخش دوم: مراجع

بخش سوم: تعاریف

بخش چهارم: بازرسی جوش : در این بخش درباره وظایف بازرس در مراحل پیش از جوشكاری، حین انجام جوشكاری و پس از تكمیل جوشكاری و عیوب جوش و موارد ایمنی مطالب مفیدی بیان شده است.

بخش پنجم: فرایندهای جوشكاری: در این قسمت درباره فرایندهای جوشكاری شامل SMAW، GTAW، GMAW، FCAW، SAW و SW توضیحات مفیدی ارائه شده است.

بخش ششم: روش های جوشكاری : در این فصل مشخصات روش جوشكاری (دستورالعمل جوشكاری:WPS) و پشتیبان روش جوشكاری (PQR) توضیح داده شده است. همچنین نكاتی راجع به بررسی این مدارك ارائه شده است.

بخش هفتم: مواد جوشكاری: در بخش هفتم در رابطه با P-No. و F-No. كه به ترتیب به فلزات پایه و مواد مصرفی جوش نسبت داده می شود و نیز كلاسه بندی AWS در مورد فلزات مصرفی جوش و A-No. و انتخاب فلز جوش (الكترود) و شرایط نگهداری و انبارش مواد مصرفی جوش مباحث كاربردی وجود دارد.

بخش هشتم: تایید صلاحیت جوشكار: در این بخش WPQ یا مدرك تایید صلاحیت جوشكار (گواهینامه جوشكار) و نحوه بررسی مدرك WPQ توضیح داده می شود.

بخش نهم: آزمایش های غیرمخرب: در این قسمت آزمایش های غیرمخرب برای شناسایی ناپیوستگی ها (نواقص) و عیوب جوش شامل بازرسی ظاهری (چشمی)، آزمایش ذرات مغناطیسی، ACFM، آزمایش مایع نافذ، بازرسی جریان گردابی، آزمایش پرتونگاری، آزمایش فراصوتی، آزمون سختی سنجی، آزمون نشتی و فشار و نحوه ثبت سوابق بازرسی جوش توضیح داده می شود.

بخش دهم: متالورژی: موضوعاتی همچون ساختار فلزات و آلیاژها، خواص فیزیكی و مكانیكی، پیش گرمی، عملیات حرارتی پس از جوشكاری، سختی كاری، گزارش آزمون مواد، قابلیت جوشكاری فولادها، قابلیت جوشكاری پر آلیاژها ارائه می شود.

بخش یازدهم: مباحث جوشكاری مرتبط با پالایشگاه و پتروشیمی: در این بخش موضوعاتی همچون Hot tap یا جوشكاری و انشعاب گیری حین سرویس توضیح داده شده است.

مشخصات فایل :
  • فرمت فایل: PDF
  • زبان نگارش: انگلیسی
  • آخرین ویرایش: 2020
  • تعداد صفحات: 194
ثبت سفارش
مجموعه استانداردهای مدیریت کیفیت ایزو پکیج استانداردهای مدیریت کیفیت مجموعه استانداردهاASME پکیج استانداردهای مدیریت کیفیت
دکمه بازگشت به بالا