خانه > استاندارد > استاندارد NFPA چیست ؟
استاندارد NFPA چیست

استاندارد NFPA چیست ؟

آشنایی کلی با استاندارد NFPA – استاندارد های بین المللی آتشنشانی و حفاظت و ایمنی و اطفا حریق

استاندارد NFPA چیست ؟ انجمن ملی آتشنشانی امریکا American National Fire Protection Association یا به اختصار ” NFPA ” استانداردهایی برای ایمنی و حفاظت در برابر آتش وضع و منتشر می کند.

این استاندارد و کدهای استاندارد، به صورت جامع، تمامی مسائل مرتبط با آتش، ایمنی ، الزامات ساخت و طراحی وسائل و تجهیزات مقابله با آتش را دربر میگیرد.

استاندارد NFPA در مقایسه با سایر استانداردهای بین المللی آتش، ارجحیت دارند و تمام سازمانهای مشابه نیز به استانداردهای آن احترام می گذارند و به عنوان یک مرجع می شناسند.

در این استاندارد با مسائلی همچون پمپ های آتشنشانی، سیستمهای آبپاش ، لوله کشی سیستم های مقابله با آتش، دستورات ایمنی ، انواع سیستم های خاموش کننده ، دستورالعمل کار با مایعات قابل اشتعال و بسیاری مطالب دیگر پوشش داده میشود

دامنه کاربردهای این استاندارد بسیار وسیع و در تاسیساتی همچون نفت و گاز و پتروشیمی، منازل، ساختمان ها، نیروگاه، مخازن سوخت ، و کلن هرجایی که کار با مواد قابل اشتعال و ریسک آتش وجود دارد، این استاندارد کاربرد دارد.

 

یک دیدگاه

  1. با سلام می خواستم بدونم استانداردی در NFPA برای محاسبه ی حداقل ابعاد کلکتور در سیستم sprinkler  وجود دارد؟ مثلا طول و قطر آن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *